تبلیغات
انرژی هسته ای - مطالب بهمن 1394
 

امیدوارم لحظات خوبی در این وب سایت داشته باشید .....

ادامه پروژه ساخت نیروگاه هسته‌ای انگلیس توسط فرانسه
نویسنده : امید جهانشاهی تاریخ : جمعه 9 بهمن 1394
نظرات

ادامه پروژه ساخت نیروگاه هسته‌ای انگلیس توسط فرانسه

با وجود خروج انگلیس از اتحادیه اروپا،‌ دولت فرانسه به شرکت برق خود (EDF) دستور داده است تا پروژه ساخت نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت انگلیس را ادامه دهد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال،‌ امانوئل ماکرون، وزیر اقتصاد فرانسه از شرکت برق فرانسه (EDF) خواسته است تا تصمیم نهایی خود را در مورد سرمایه‌گذاری در پروژه 24 میلیارد دلاری ساخت نیروگاه هسته‌ای هینکلی پوینت نهایی کند و به ساخت این پروژه ادامه دهد.

وزیر اقتصاد فرانسه تأکید کرده است که پروژه هینکلی پوینت منافع زیادی برای انگلیس و فرانسه دارد.

ساخت دو راکتور هسته‌ای هینکلی پوینت در جنوب غربی انگلیس مورد حمایت فرانسه و انگلیس است اگرچه با مخالفت هیأت‌های هسته‌ای هر دو طرف روبه‌رو شده است.

ماکرون روز سه‌شنبه گفت: نیروگاه هینکلی پوینت برای EDF، انگلیس و بخش صنعت هسته‌ای فرانسه دارای منافع اقتصادی خواهد بود.

او در کنفرانس هسته‌ای پاریس در مورد ادامه پروژه‌ نیروگاه هینکلی پوینت با توجه به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، گفت: باید از افزودن شک و تردید به شرایط کنونی خودداری کرد. مردم انگلیس انتخابی کردند که عواقبی خواهد داشت اما من فکر می‌کنم باید روند ساخت پروژه‌های بزرگ ادامه یابد. حتی با وجود جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، انگلیس شریک تجاری فرانسه باقی خواهد ماند.

ساخت پروژه‌ هینکلی پوینت هم‌چنان یک اقدام بحث‌انگیز است و از سوی اتحادیه‌های کار فرانسه و مقامات EDF به دلیل امکان تأثیر منفی بر روی بودجه این شرکت مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی از سیاستمداران هر دو کشور آن را یک پروژه پرهزینه و دارای ریسک بالا می‌دانند.

فرانسه با تزریق 3.3 میلیارد دلار به پروژه ساخت هینکلی پوینت از EDF برای ساخت این نیروگاه هسته‌ای حمایت کرد.».:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 
شارژ ایرانسل

فال حافظ

بک لینک ارزان خرید بک لینک دائمی